„RŪPINIMASIS SAVO IMUNITETU – PAŽADAS VISAM GYVENIMUI. KODĖL STIPRINTIS REIKIA NUOLATOS?“

Paulius Samoška / Indrė Leikauskė

 

Ilgalaikiai įsipareigojimai – nemaloni tema. Žmonės natūraliai išsigąsta išgirdę, kad ką nors privalės daryti visą gyvenimą. Tarsi tai atimtų iš jų pasirinkimo laisvę. Tačiau iš tiesų visas gyvenimas pastatytas ant ilgalaikių įsipareigojimų: mes juk nepykstame, kad mūsų kūnams kiekvieną naktį reikia miego arba kad kievieną rytą ir vakarą privalome valytis dantis. Ta pati taisyklė galioja ir su imuniteto stiprinimu – juo turime rūpintis visą gyvenimą. Nuolatos.

Skamba įpareigojančiai ir truputi gąsdinančiai? Šiek tiek. Tačiau tai padaryti nėra sudėtinga, jei žinai, KAIP.

  • Teisinga mityba

       Didžiąją dalį organizmui būtinų maistinių medžiagų, vitaminų ir mikroelementų turime pasisavinti su maistu. Kad ši užduotis pavyktų, svarbu gerai išmanyti, kokie produktai ir jų deriniai kaip veikia kūną. Kas suteikia kokybiškos energijos, o kas tik trumpalaikės. Kas skatina regeneraciją, o kas kelia uždegiminius procesus. Koks maistas dera tarpusavyje, o kuris – ne.

Šias žinias sukaupti įmanoma, tačiau ne visada taip paprasta. Tokiu atveju gali padėti tinkamai parinkti maisto papildai, kurių dėka kiekvienas žmogus gali užpildyti savo mitybos raciono spragas ir aktyvuoti natūralų imunitetą.

Imuniteto aktyvavimui tinkamus produktus rasi ČIA

  • Reguliarus darbo ir poilsio režimas

        Gyvename nuolat skubančioje ir įtampą patiriančioje visuomenėje. Mus kasdien veja įsipareigojimai darbe, namuose, asmeninės ambicijos ir aplinkinių lūkęsčiai. Kokybiškas miegas ar jausmas, kad rytą pabundi pailsėjęs ima rodytis lyg scena iš fantastinio filmo. Gyventi įtemptu ritmu galima kurį laiką, tačiau jei kūnui neleisime tinkamai pailsėti, jis galiausiai atsisakys mums tarnauti taip, kaip norėtume.

Daug dirbantiems, stresą išgyvenantiems žmonėms tiesiog būtina savo energijos balansu pasirūpinti imantis papildomų veiksmų. Tam gali padėti papildai, reguliuojantys emocinę sveikatą ir miego režimą. 

  • Sportas

       Žmogaus organizmas sutvertas nuolatiniam judėjimui. Aktyviai sportuojant išsiskiria endorfinai, kūnas prisipildo energijos, sužadinami regeneracijos ir medžiagų apylaitos procesai. Deja, aktyviai judėti ne visada pakanka jėgų ir motyvacijos. Tam gali padėti kūno tonusą reguliuojantys papildai sportuojantiems.

Taigi, teisinga mityba, reguliarus miegas ir sportas padeda imunitetui veikti, kaip pridera. Tik reikia atsižvelgti, jog šias taisykles įspraudus į šiuolaikinio žmogaus kasdienybės paveikslą, idealus planas pradeda atrodyti labai abejotinas. Kada spėti tinkamai pavalgyti? Kaip vienu metu surinkti ir visas miego valandas ir visus paaukštinimus darbe? Kaip reguliariai sportuoti turint kūdikį su nereguliaria nuotaika? Kai bandai sau atsakyti į visus šiuos klausimus, idiliškas scenarijus apie tobulą gyvenimo būdą ištirpsta kaip ledai karštą vasaros dieną.

Būtent dėl šios priežasties yra kuriami įvairūs papildai, kurie padeda organizmą aprūpinti reikiamomis medžiagomis greitai ir koncentruotai. Juos lengva įtraukti į dienos ritmą ir paversti gyvenimo būdo dalimi. Bet pirmas žingsnis – atrasti tuos papildus, kurie yra tinkamiausi Tavo rutinai. Tai gali padaryti atlikęs mūsų testą. Geros kelionės savo kūno pažinimo link!

 

Kiti straipsniai

„RŪPINIMASIS SAVO IMUNITETU – PAŽADAS VISAM GYVENIMUI. KODĖL STIPRINTIS REIKIA NUOLATOS?“

Paulius Samoška / Indrė Leikauskė   Ilgalaikiai įsipareigojimai – nemaloni tema. Žmonės natūraliai išsigąsta išgirdę, kad ką nors privalės daryti...
Delfi.lt Pradėjau sportuoti ir negaliu atsikratyti skausmo: ką daryti?

Delfi.lt Pradėjau sportuoti ir negaliu atsikratyti skausmo: ką daryti?

Šiltuoju sezonu visi prisimename savo pažadus daugiau sportuoti ir būti fiziškai aktyvesniems. Neretai būtent vasarą daugiau judame ir susiduriame su...
Delfi.lt. Kineziterapeutė pasakė, kada darome meškos paslaugą sąnariams: galvojame, kad padedame, iš tiesų kenkiame

Delfi.lt. Kineziterapeutė pasakė, kada darome meškos paslaugą sąnariams: galvojame, kad padedame, iš tiesų kenkiame

Šiltuoju sezonu „išlenda“ visos slėptos sąnarių problemos – pastebi kineziterapeutai, rašoma pranešime spaudai. Ėmę aktyviau judėti galime pajausti skausmus ar...